Ženy

Látkové vložky, kosmetické tampony a další zero waste vychytávky pro ženy, které myslí nejenom na své zdraví a pohodlí, ale také na životní prostředí.

Podkategorie

 • Látkové vložky

  Látkové vložky jsou moderní alternativou k jednorázovým dámským hygienickým pomůckám. 

  Jsou zdravější 

  • Neobsahují absorpční gely a deodorační přísady; nejsou běleny chlórem.
  • Jsou prodyšné, při pravidelném vyměňování zamezují přemnožení bakterií, které by mohlo způsobit zánět nebo velmi nepříjemnou mykózu.

  Jsou příjemnější

  • Na dotykovou vrstvu používáme přírodní materiály, díky kterým se můžete cítit jako v bavlnce.
  • Jsou prodyšné a bez přidané chemie, nevytvářejí tak nepříjemný zápach.

  Jsou ekonomičtější

  • Pořízení látkových vložek je cenově dostupné a tím, že je používáte opakovaně, odpadají náklady na nové intimní pomůcky každý měsíc. Při správné údržbě vydrží několik let. Za tu dobu se Vám investice do pořízení látkové výbavy mnohonásobně vrátí.

  Jsou ekologičtější

  • Při použití 2 x za cyklus po dobu sedmi let, látková vložka nahradí 168 kusů jednorázových produktů. 90 % použitých materiálů na výrobu vložek značky Retkev pochází z udržitelných zdrojů. To znamená, že se jedná o upcyklované nebo tzv. zbytkové látky - textilní odpad, který vznikl při výrobě jiných produktů nebo organickou bavlnu, která je pěstována bez použití toxických pesticidů a hnojiv, se sníženou spotřebou vody a je dbáno na zajištění úrodnosti půdy.

  Jsou krásné

  • Retkev šije vložky v malých sériích, kdy od každého vzoru má jen malý počet kusů. Jsou barevné, veselé, zábavné. Každý kousek je originální. 
 • Kosmetické tampony

  Látkové kosmetické tampony jsou skvělou náhradou těch jednorázových. Jsou příjemné, šetrné k pokožce a hlavně jsou pratelné, takže Vám jen tak nedojdou. Jsou šité ze dvou vrstev. Nabízíme dva druhy tamponů: 

  1. šité z nových materiálů (převažují látky z českých pletáren) - z bambusového nebo bavlněného froté v kombinaci s bavlněným úpletem 
  2. šité z kombinace nových a upcyklovaných materiálů (nejčastěji bavlněné froté a bavlněný úplet)

  Používáním těchto tamponků ušetříte nejen svou peněženku (protože investice do jejich koupě se Vám velmi rychle vrátí), ale i naši planetu Zemi.

 • Šátky - plédy

  Krásné háčkované šátky jsou dostatečně velké a hebké na to, abyses do nich zachumlala. Jako plédy podtrhnou tvou jedinečnost v kterémkoli počasí a jako zavinovačka skvěle poslouží nejenom na stylové focení s dětmi.

Aktivní filtry