5 + 1 ANO látkovým vložkám

Proč sáhnout raději po látkových vložkách? 

 


vložka historická

 

Doby, kdy se menstruační pomůcky podobaly spíše mučícím nástrojům, jsou naštěstí minulostí. Pryč jsou i doby, kdy byla menstruace tabu, ženy se za ni styděly a slovo vložka bylo sprosté. Máme na výběr z nepřeberného množství menstruačních pomůcek. Můžeme vybírat podle zdravotních dopadů, pohodlí, ceny nebo líbivosti obalu.

Jenže ženy drahé, něco Vám prozradím...

 

S látkovými vložkami nemusíte dělat kompromisy mezi zdravím, cenou, pohodlím a krásou... V látkovkách se snoubí všechny tyto výhody a Vy si můžete vybírat jenom podle toho, jestli chcete tenkou nebo tenčí, zdravou nebo zdravější, krásnou nebo krásnější. U látkových vložek platí víc než kde jinde, že kdo nezkusil, nepochopí.

 

Látkovky

 

1. jsou zdravější

  • Neobsahují absorpční gely a deodorační přísady, nejsou běleny chlórem.

  • Jsou prodyšné, při pravidelné výměně zamezují množení bakterií.

2. jsou příjemnější

  • Jsou šité z příjemný přírodních materiálů jako je bavlna, bambus, len nebo konopí.

  • Tím, že jsou prodyšné a bez přidané chemie, nevytvářejí nepříjemný zápach.

3. jsou ekonomičtější

  • Pořízení sady látkových vložek se může zdát finančně náročné. Nemusíte pořizovat vložky na celý cyklus najednou - můžete dokupovat postupně. A tím, že je používáte opakovaně, odpadají náklady na nové intimní pomůcky každý měsíc. Při správné údržbě vydrží několik let (5 - 7 let). Za tu dobu se Vám investice do pořízení látkové výbavy mnohonásobně vrátí.

  • Pro představu: za jednorázové pomůcky v průměru utratíte: 90 Kč (za jeden cyklus) x 12 (jeden rok) x 40 (roky reprodukční aktivity) = 43200 Kč. Úplně nejzákladnější sada 15 ks nejdostupnějších Retkvích látkovek stojí cca 2631 Kč. Vložky mají životnost až 7 let - za celý život je tedy vyměníte asi 6 x. 6 x 2631 = 15786 Kč. Látkování je tedy o 27414 Kč levnější. Příklad je pouze modelový, tabulkový. 

4. jsou ekologičtější

  • Při použití 2 x za cyklus po dobu sedmi let, látková vložka nahradí 168 kusů jednorázových produktů. 90 % použitých materiálů na výrobu vložek značky Retkev pochází z udržitelných zdrojů. To znamená, že se jedná o upcyklované nebo tzv. zbytkové látky - textilní odpad, který vznikl při výrobě jiných produktů nebo organickou bavlnu, která je pěstována bez použití toxických pesticidů a hnojiv, se sníženou spotřebou vody a je dbáno na zajištění úrodnosti půdy.

5. jsou krásné

  • Retkev šije vložky v malých sériích, kdy od každého vzoru má jen malý počet kusů. Jsou barevné, veselé, zábavné. Každý kousek je originální.

6. JAKO BONUS - vložky značky Retkev jsou dostupné

  • 90 % použitých materiálů na výrobu vložek značky Retkev pochází z udržitelných zdrojů. To znamená, že se jedná o upcyklované nebo tzv. zbytkové látky - textilní odpad, který vznikl při výrobě jiných produktů nebo organickou bavlnu. Škála použitých materiálů je velmi široká.
  • Hojně používáme látky druhých jakostí a textilní odpad (velmi kvalitní látky české a evropské produkce (s potřebnými certifikáty) s různými vadami. Takové látky nejsou pro většinu výrobců použitelné, ale na šití malých látkovek jsou perfektní a kvalitu výrobků nijak nesnižují, naopak jim přidávají hodnotu za efektivní využití potenciálního odpadu. 

DSC_0209

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení