5 + 1 ANO látkovým vložkám

Proč sáhnout raději po látkových vložkách? 

 


vložka historická

 

Doby, kdy se menstruační pomůcky podobaly spíše mučícím nástrojům, jsou naštěstí minulostí. Pryč jsou i doby, kdy byla menstruace tabu, ženy se za ni styděly a slovo vložka bylo sprosté. Máme na výběr z nepřeberného množství menstruačních pomůcek. Můžeme vybírat podle zdravotních dopadů, pohodlí, ceny nebo líbivosti obalu.

Jenže ženy drahé, něco Vám prozradím...

 

S látkovými vložkami nemusíte dělat kompromisy mezi zdravím, cenou, pohodlím a krásou... V látkovkách se snoubí všechny tyto výhody a Vy si můžete vybírat jenom podle toho, jestli chcete tenkou nebo tenčí, zdravou nebo zdravější, krásnou nebo krásnější. U látkových vložek platí víc než kde jinde, že kdo nezkusil, nepochopí.

 

Látkovky

 

1. jsou zdravější

  • Neobsahují absorpční gely a deodorační přísady, nejsou běleny chlórem.

  • Jsou prodyšné, při pravidelné výměně zamezují množení bakterií.

2. jsou příjemnější

  • Jsou šité z příjemný přírodních materiálů jako je bavlna, bambus, len nebo konopí.

  • Tím, že jsou prodyšné a bez přidané chemie, nevytvářejí nepříjemný zápach.

3. jsou ekonomičtější

  • Pořízení sady látkových vložek se může zdát finančně náročné. Nemusíte pořizovat vložky na celý cyklus najednou - můžete dokupovat postupně. A tím, že je používáte opakovaně, odpadají náklady na nové intimní pomůcky každý měsíc. Při správné údržbě vydrží několik let (5 - 7 let). Za tu dobu se Vám investice do pořízení látkové výbavy mnohonásobně vrátí.

  • Pro představu: za jednorázové pomůcky v průměru utratíte: 90 Kč (za jeden cyklus) x 12 (jeden rok) x 40 (roky reprodukční aktivity) = 43200 Kč. Úplně nejzákladnější sada 15 ks nejdostupnějších Retkvích látkovek stojí cca 2631 Kč. Vložky mají životnost až 7 let - za celý život je tedy vyměníte asi 6 x. 6 x 2631 = 15786 Kč. Látkování je tedy o 27414 Kč levnější. Příklad je pouze modelový, tabulkový. 

4. jsou ekologičtější

  • Při použití 2 x za cyklus po dobu sedmi let, látková vložka nahradí 168 kusů jednorázových produktů. 90 % použitých materiálů na výrobu vložek značky Retkev pochází z udržitelných zdrojů. To znamená, že se jedná o upcyklované nebo tzv. zbytkové látky - textilní odpad, který vznikl při výrobě jiných produktů nebo organickou bavlnu, která je pěstována bez použití toxických pesticidů a hnojiv, se sníženou spotřebou vody a je dbáno na zajištění úrodnosti půdy.

5. jsou krásné

  • Retkev šije vložky v malých sériích, kdy od každého vzoru má jen malý počet kusů. Jsou barevné, veselé, zábavné. Každý kousek je originální.

6. JAKO BONUS - vložky značky Retkev jsou dostupné

  • 90 % použitých materiálů na výrobu vložek značky Retkev pochází z udržitelných zdrojů. To znamená, že se jedná o upcyklované nebo tzv. zbytkové látky - textilní odpad, který vznikl při výrobě jiných produktů nebo organickou bavlnu. Škála použitých materiálů je velmi široká.
  • Hojně používáme látky druhých jakostí a textilní odpad (velmi kvalitní látky české a evropské produkce (s potřebnými certifikáty) s různými vadami. Takové látky nejsou pro většinu výrobců použitelné, ale na šití malých látkovek jsou perfektní a kvalitu výrobků nijak nesnižují, naopak jim přidávají hodnotu za efektivní využití potenciálního odpadu. 

DSC_0209

Zpět do obchodu