Pratelná houbička na nádobí
search
  • Pratelná houbička na nádobí
  • Pratelná houbička na nádobí
  • Pratelná houbička na nádobí
  • Pratelná houbička na nádobí

Pratelná houbička na nádobí

120,00 Kč

Naše eko houbičky jsou jedinečné tím, že na jejich výrobu bylo použito 90 % materiálu z udržitelných zdrojů. Plněné jsou kvalitní polyuretanovou pěnou (molitanem). Lze je opakovaně prát a nahradí vám až 54  jednorázových houbiček.

Počet
skladem

Složení: bavlněné froté z jedné strany a bavlněné/lněné nebo směsové plátno kryté síťovinou/záclonovinou z druhé strany. Uvnitř je kvalitní molitanová pěna. Většina použitého materiálu pochází z udržitelných zdrojů. V tomto případě to znamená, že houbičky vznikly upcyklací - přešitím už existujících materiálů (vyřazených či vyhozených) na nový výrobek. Občas tedy použijeme umělé materiály jako polyester a houbička se tedy nedá kompostovat celá, materiál však nevznikl primárně pro mytí vašeho nádobí, a jeho životnost dalece přesahuje původní záměr.

Houbička se tedy vyhodí o rok až dva později a ušetří tak 54 až 108 klasických nerecyklovatelných houbiček! A to je pecka!!!

Použití:

  • Houbička má z jedné strany hrubé froté, které stačí na většinu nečistot a z druhé strany síťovinu, která je také velmi účinná. Nemusíte se bát, že byste poškodili choulostivé povrchy jako to často dělá drsná strana klasické "jednorázové houbičky" nebo drátěnka. Pokud je nečistota opravdu odolná a nepomůže ani její namočení předem, vezměte na pomoc jutěnku nebo kartáč (ideálně dřevěný či bambusový).
  • Po použití vždy řádně vyždímat a nechat proschnout. Ideální je mít houbičky dvě a pravidelně po několika dnech je měnit.  Lze prát na 60°C. Výjimečně i na 90°C, ale zbytečně jí tím můžete zkrátit životnost. Nesušit v sušičce, nežehlit, nebělit chlórem a nečistit chemicky.
  • POZOR při mytí ostrých předmětů - nožů, škrabek, struhadel. Houbička se může poškodit.

 

"Kdybychom se drželi doporučení a používali každý týden novou houbičku, vyhodili bychom za rok 52-54 houbiček. Řekněme, že taková houbička stojí někdy méně, někdy více, zhruba tedy 5 Kč. Za rok to dělá celých 270 Kč. "(převzato: https://www.zelenadomacnost.com/blog/index.php/2019/02/07/test-houbicek-na-nadobi/)

 

Cena za 1 ks.

Vzor houbičky vybíráme náhodně. Pokud byste chtěli ladit houbičku do konkrétní barvy, napište nám do poznámky k objednávce, pokusíme se Vám vyjít vstříc.

32 ks

Parametry

Složení
Polyester
Upcyklovaná bavlna
polyuretan (upcyklovaný nebo zbytkový)
Vlastnosti
Země Tě bude milovat
pratelné
vzniklé upcyklací
znovupoužitelné
šetří přírodní zdroje
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.