Odla(j)kuj to

Čtverce jsou vyrobeny z odpadového materiálu, který vzniká při výrobě v mé šicí dílně. Ušetří tak velké množství bavlny, biobavlny či dřeva, které by bylo k tomuto účelu jinak použito.

19 Kč
Skladem

Čtverce jsou vyrobeny z odpadového materiálu, který vzniká při výrobě v mé šicí dílně. Tímto způsobem zužitkuji i ty nejmenší kousky bavlněných látek, které ještě před vyhozením dobře poslouží a nahradí jednorázové vatové či celulózové odlakovací tampony. Ušetří tak velké množství bavlny, biobavlny či dřeva, které by bylo k tomuto účelu jinak použito.

Vzhledem k charakteru chemických látek obsažených v laku na nehty a odlakovačích, nelze odlakovací čtverce vyprat a opakovaně použít. Respektive... Vyprat by je bylo možné, ale lak z nich nevyperete, po několika použitích už budou velmi zanesené a takřka nepoužitelné. Nehledě na to, že laky na nehty nejsou odbouratelné žádnými běžnými pracími prostředky, při praní mohou ulpívat na ostatním praném oblečení a v samotné pračce.

Takže závěrem... i přes to, že jsou odlakovací čtverce určeny k jednorázovému použití a následnému vyhození, jeví se mi zatím jako nejekologičtější varianta na odlakování nehtů. Vznikají totiž z odpadu odpadu (pro porozumění - odpad č. 1 je látka, z které tvořím - nevyužité, nepotřebné či znehodnocené textilie a odpad č.2 jsou zbytečky těchto látek, které už jinak zužitkovat nelze a to je právě výchozí odpad pro mé čtverce. Uff. Rozumíte? :-)

Úplně nejmenší zbytečečky z tvoření těchto čtverců používám jako výplně do houbiček na nádobí, podsedáků a dalších... Takže pominu-li zlámané jehly, stává se má dílna pomalu ale jistě dílnou bezodpadovou.

Materiál a velikost:

Čtverce jsou střiženy nejčastěji ze savé bavlněné, bambusové či konopné látky a jejich směsí. A vlastně se až tak nejedná o čtverce jako o čtverci a obdélníku podobné tvary o velikosti cca 5x5cm. Pro usnadnění jim i nadále říkejme čtverce.

Obsah balení:

Jedno balení obsahuje cca 60g čtverců. Vyskládány na sebe tvoří komínek vysoký cca 9-10cm. V 60 gramovám balení najdete +- 150-170ks (velmi záleží na aktuálním materiálu a gramáži látek).

Čtverce balím do papírových sáčků.

Kód Kód: 240
Kategorie: Domácnost

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení