Odla(j)kuj to

Čtverce jsou vyrobeny z odpadového materiálu, který vzniká při výrobě v mé šicí dílně. Ušetří tak velké množství bavlny, biobavlny či dřeva, které by bylo k tomuto účelu jinak použito.

19 Kč
Skladem

Čtverce jsou vyrobeny z odpadového materiálu, který vzniká při výrobě v mé šicí dílně. Tímto způsobem zužitkuji i ty nejmenší kousky bavlněných látek, které ještě před vyhozením dobře poslouží a nahradí jednorázové vatové či celulózové odlakovací tampony. Ušetří tak velké množství bavlny, biobavlny či dřeva, které by bylo k tomuto účelu jinak použito.

Vzhledem k charakteru chemických látek obsažených v laku na nehty a odlakovačích, nelze odlakovací čtverce vyprat a opakovaně použít. Respektive... Vyprat by je bylo možné, ale lak z nich nevyperete, po několika použitích už budou velmi zanesené a takřka nepoužitelné. Nehledě na to, že laky na nehty nejsou odbouratelné žádnými běžnými pracími prostředky, při praní mohou ulpívat na ostatním praném oblečení a v samotné pračce.

Takže závěrem... i přes to, že jsou odlakovací čtverce určeny k jednorázovému použití a následnému vyhození, jeví se mi zatím jako nejekologičtější varianta na odlakování nehtů. Vznikají totiž z odpadu odpadu (pro porozumění - odpad č. 1 je látka, z které tvořím - nevyužité, nepotřebné či znehodnocené textilie a odpad č.2 jsou zbytečky těchto látek, které už jinak zužitkovat nelze a to je právě výchozí odpad pro mé čtverce. Uff. Rozumíte? :-)

Úplně nejmenší zbytečečky z tvoření těchto čtverců používám jako výplně do houbiček na nádobí, podsedáků a dalších... Takže pominu-li zlámané jehly, stává se má dílna pomalu ale jistě dílnou bezodpadovou.

Materiál a velikost:

Čtverce jsou střiženy nejčastěji ze savé bavlněné, bambusové či konopné látky a jejich směsí. A vlastně se až tak nejedná o čtverce jako o čtverci a obdélníku podobné tvary o velikosti cca 5x5cm. Pro usnadnění jim i nadále říkejme čtverce.

Obsah balení:

Jedno balení obsahuje cca 60g čtverců. Vyskládány na sebe tvoří komínek vysoký cca 9-10cm. V 60 gramovám balení najdete +- 150-170ks (velmi záleží na aktuálním materiálu a gramáži látek).

Čtverce balím do papírových sáčků.

Kód Kód: 240
Kategorie: Domácnost
Zpět do obchodu