Bavlněná rouška stahovací

Rouška ze 100% bavlny, lze ji vyvařovat a žehlit na maximální teplotu. Roušku tvoří dvě vrstvy, má kapsu na vložení filtru. Zavazuje se pomocí bavlněného tkalounu nebo upcyklovaného úpletu z triček. Barvu a vzor vybírám náhodně - podle skladové dostupnosti.

Před čím chrání?

V současné době každého hned napadne, že roušky nosíme kvůli koronaviru. Samozřejmě. To je hlavní důvod, proč se o ně teď tolik zajímáme. A to jak proto, abychom uchránili před nákazou sebe, tak také proto, že můžeme být již nakažení, ale před vypuknutím prvních příznaků o tom nevíme, a můžeme tak virus nevědomky šířit dál. (To je ostatně jedna z nejzáludnějších vlastností nového koronaviru - dlouhá inkubační doba, během níž už nakažený šíří nákazu.)

Nezapomínejme ale na to, že jsou situace, kdy chceme své okolí chránit i před obyčejnějšími nemocemi. Tohle jsou případy okolí všech lidí s dlouhodobějšími onemocněními, pro něž může být i obyčejná viróza nebezpečná. Podobně ve zdravotnictví, kde personál nemocnic vyšetřuje pacienty a rozhodně jim nechce předat ještě něco navíc. V těchto situacích se běžně využívají jednorázové roušky, ty jsou však teď nedostatkové a tyto organizace zoufale volají o pomoc.

Použití má svá pravidla, která je potřeba dodržet:

  1. Před nasazením roušky použijte desinfekci rukou na bázi alkoholu, nebo si umyjte ruce mýdlem a vodou. Stejně tak po sundání roušky.
  2. Rouškou si zakryjte nos a ústa, ujistěte se, že mezi rouškou a obličejem nejsou žádné mezery (nebo alespoň co nejmenší).
  3. Během nošení se roušky nedotýkejte.
  4. Jakmile je rouška vlhká, vyměňte ji za novou.
  5. Roušku sundavejte vždy zezadu za gumičky (u jednorázové)/za tkaničky (u látkové), jednorázové hned vyhoďte do uzavřeného koše.
  6. Látkové skladujte v odděleném uzavřeném koši na prádlo a před dalším použitím sterilizujte - vyperte na vysokou teplotu a vyžehlete na nejvyšší stupeň.

(zdroj bodů 1-5: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rouska-koronavirus-spravne-pouzivat-pet-pravidel-zakladnich.A200227_154741_domaci_onkr/2#space-a)

Zdroj: https://www.caramilla.cz/site-rousky-ustenky/

59,00 Kč
Please select variants first