Pratelné houbičky na nádobí

Pratelné houbičky na nádobí šetří přírodu i Váš rozpočet. 

Naše houbičky jsou šité kombinací recy a nových látek, plněné jsou kvalitním molitanem . Lze je opakovatelně prát. Jejich životnost je mapována zatím druhým rokem. Testovací kusy už sice ztratily trochu na kráse, funkční a nebojácné jsou však stále na sto procent.

Složení: bavlněné froté z jedné strany a bavlněné/lněné nebo směsové plátno kryté síťovinou/záclonovinou z druhé strany. Uvnitř je kvalitní molitanová pěna. Většina použitého materiálu pochází z udržitelných zdrojů. V tomto případě to znamená, že houbičky vznikly upcyklací - přešitím už existujících materiálů (vyřazených či vyhozených) na nový výrobek. Občas tedy použijeme umělé materiály jako polyester a houbička se tedy nedá kompostovat celá, materiál však nevznikl primárně pro mytí vašeho nádobí, a jeho životnost dalece přesahuje původní záměr.

Houbička se tedy vyhodí o rok až dva později a ušetří tak 54 až 108 klasických nerecyklovatelných houbiček! A to je pecka!!!

Použití:

  • Houbička má z jedné strany hrubé froté, které stačí na většinu nečistot a z druhé strany síťovinu, která je také velmi účinná. Nemusíte se bát, že byste poškodili choulostivé povrchy jako to často dělá drsná strana klasické "jednorázové houbičky" nebo drátěnka. Pokud je nečistota opravdu odolná a nepomůže ani její namočení předem, vezměte na pomoc kartáč (ideálně dřevěný či bambusový) - brzy v naší nabídce.
  • Po použití vždy řádně vyždímat a nechat proschnout. Ideální je mít houbičky dvě a pravidelně po několika dnech je měnit.  Lze prát na 60°C. Výjimečně i na 90°C, ale zbytečně jí tím můžete zkrátit životnost. Nesušit v sušičce, nežehlit, nebělit chlórem a nečistit chemicky.
  • POZOR při mytí ostrých předmětů - nožů, škrabek, struhadel. Houbička se může poškodit.


"Klasické houbičky na nádobí jsou nejčastěji vyrobené z polyuretanu (PU), polyamidu (PA) či polyesteru (PES). Tyto materiály se vyrábí z ropy. Houbičky se samozřejmě nedají recyklovat, a tak je třeba je vyhazovat do směsného odpadu. Kdybychom se drželi doporučení, vyhodili bychom za rok 54 houbiček. Řekněme, že taková houbička stojí někdy méně, někdy více, zhruba tedy 5 Kč. Za rok to dělá celých 270 Kč. "(převzato: https://www.zelenadomacnost.com/blog/index.php/2019/02/07/test-houbicek-na-nadobi/)


Cana za sadu 2 ks.


Přiberte do party úklidových pomocníků také pratelné ubrousky z naší nabídky a nahraďte jimi kuchyňské utěrky i vlhčené ubrousky. Mají široké uplatnění.

159,00 Kč
Please select variants first