Kosmetické tampony 

a kojovložky

Látkové kosmetické tampony jsou skvělou náhradou těch jednorázových. Jsou příjemné, šetrné k pokožce a hlavně jsou pratelné, takže Vám jen tak nedojdou. Jsou šité ze dvou vrstev. Nabízíme dva druhy tamponů: 

  1. šité z nových materiálů (převažují látky z českých pletáren) - z bambusového nebo bavlněného froté v kombinaci s bavněným úpletem 
  2. šité z kombinace nových a upcyklovaných materiálů (nejčastěji bavlněné froté a bavlněný úplet)

Používáním těchto tamponků ušetříte nejen svou peněženku (protože investice do jejich koupě se Vám velmi rychle vrátí), ale i naši planetu Zemi.


Vložky do kojící podprsenky  jsou nepostradatelnou součástí výbavy mnoha maminek malých dětí. Jednorázové "kojovložky" lze bez problému nahradit těmi pratelnými. A protože jsou potřeby každé kojící ženy i v tomto směru rozdílné, nabízím kojovložky několika druhů:

  1. Velmi savé nepropustné s vrstvou PUL -  velmi savé vložky doplněné látkou s polyuretanovým zátěrem, která zaručí nepropustnost, zároveň je částečně prodyšná, aby pokožka pod ní dýchala. Tyto vložky jsou určené pro velmi silnou laktaci s větším únikem mateřského mléka (např. po porodu a po nástupu laktace) nebo na noc. Vložky jsou dokonale savé, mají dvě vrstvy savého bambusového či bavlněného froté, které se však pod prádlem mohou rýsovat. Ideální v šestinedělí.
  2. Nepropustné s vrstvou PUL - savé vložky doplněné látkou s polyuretanovým zátěrem, která zaručí nepropustnost, zároveň je částečně prodyšná, aby pokožka pod ní dýchala. Tyto vložky jsou určené pro silnější laktaci s mírným únikem mléka. Vložky jsou velmi savé a příjemné, doporučuji je na běžné nošení, pod prádlem většinou nejsou vidět.
  3. Nepropustné s vrstvou fleece - savé vložky s vrstvou vodoodpudivého fleecu - fleece není dokonale nepropustný jako PUL, ale vodoodpudivý. S touto vrstvou jsou však více prodyšné než s vrstvou PUL. Používají se jako pojistka pro "nepředvídatelný" únik mm.
  4. Bez nepropustné vrstvy - tyto kojovložky jsou dokonale prodyšné. Jsou šité z jemného kojeneckého plyše nebo bambusového froté a zaručují tak vysoký komfort a ideání podmínky pro hojení bolavých bradavek (na začátcích laktace, kdy jsou maximálně citlivé a mohou bolet či při nejrůznějších jiných potížích - prasklinky, kousnutí, kvasinková infekce...).